menu

poniedziałek, 15 lipca 2013

Wschód Kultury w Rzeszowie (cz. 2 i 3)

W końcu się zebrałem i przygotowałem zdjęcia do dzisiejszego wpisu. Wschód Kultury w Rzeszowie, to był prawdziwy maraton kulturalny i bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. 

Część 2 - Koncert przed Synagogą, "Klezmer & World".


Przyszliśmy na samo rozpoczęcie już o godz.. 17, by przeżyć największe rozczarowanie wieczoru - występ Rzeszów Klezmer Band. Jakoś nam wokalistka nie pasowała do reszty muzyków... a szkoda, bo to świetny zespół (był?). Na szczęście zespoły, które pojawiały się kolejno na scenie zatarły średni początek.

Niesamowita energia i żywioł. Świetnie zagrane i bardzo dobrze zaśpiewane.
Formacja nazywa się Propabanda East Collective. Polecam do słuchania na żywo. Kolejny zespół, który wystąpił na scenie przed Synagogą, to klasa sama w sobie - Kroke. Ich występ dostarczał przeżyć niemal mistycznych. Coś wspaniałego.
Na zakończenie wieczoru, wystąpiła orkiestra z Rumunii (i nie tylko) - nazywali się Fanfara Kalashnikov i zagrali z niezwykłą wprawą.

 

Część 3. Koncert Art Cellebration / Jazz&Hip Hop


W niedzielę, sceną przed Synagogą zawładnęli muzycy jazzowi z którymi występowali raperzy i siostry Natalia i Paulina Przybysz.
Kolega z Radia Centrum - Eskaubei - jeden z gospodarzy wieczoru (po hiphopowej stronie mocy). Najjaśniejszymi punktami wieczoru były siostry - Paulina i Natalia Przybysz.
Pierwszy raz słyszałem je na żywo. Warto było! Obie mają świetne głosy, feeling i timeing. Słucha się ich z wielką przyjemnością. No i hip hop grany na "żywych instrumentach" też zabrzmiał znacznie bardziej interesująco.
Spragnionym jazzowych improwizacji odpowiednią dawkę wrażeń dostarczył występ Deana Browna.

Czekam zatem na kolejny Wschód Kultury...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Najczęściej czytane w tym tygodniu