menu

niedziela, 30 czerwca 2013

Wschód Kultury w Rzeszowie

Dziś ostatni dzień chyba najbardziej kulturalnego weekendu w Rzeszowie. W ramach trzydniowej imprezy Wschód Kultury, na różnych scenach wystąpiło kilkudziesięciu artystów. Najważniejszym wydarzeniem był koncert "Zjednoczeni w różnorodności", który na żywo transmitowała TVP Kultura. Na scenie zaprezentowali się: Zakopower i SunSay, HEY i Jimi Tenor & Kabu Kabu, Voo Voo i Alim Qasimov, Julia Marcell i Alina Orlova, Myslovitz i N.R.M oraz Coma i Guano Apes.

Zanim rozpoczął się główny koncert, na stadionie wystąpiła Rykarda Parasol. Lubię takie dekadenckie granie.


 Następnie rozpoczął się koncert główny. Najpierw Zakopower.Najbardziej czekaliśmy na wspólny występ HEY i Jimi'ego Tenor'a - i o ile sam Hey zagrał bardzo dobrze, to projekt Jimi'ego Tenor'a trochę nas zawiódł. Liczyliśmy na więcej elektroniki i psychodelii, a dostaliśmy dobrze zagrane ska (?).
Zachwyciły nas Julia Marcell i Alina Orlova (z Litwy). Panie zabrzmiały niesamowicie, czuć było chemię, która się między nimi wytworzyła.
Mistycznych doznań dostarczył Alim Qasimov, który wystąpił z tradycyjną azerską muzyką. Wtórowało mu Voo Voo.


Na koniec, pełny koncert zagrało Guano Apes. Było tak, jak się spodziewałem, ale za głośno :) - utwierdziłem się w przekonaniu, że największym ich dokonaniem jest cover zespołu Alphaville (Big in Japan).To był pierwszy dzień Wschodu Kultury w Rzeszowie. Relacja video na iTVP.PL

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Najczęściej czytane w tym tygodniu