menu

środa, 29 lutego 2012

helpmaciek.org - koncert rzeszowskiej zimnej fali

Rzeszowska zima fala - to fenomen, jaki miał miejsce w latach 80-tych. W Rzeszowie narodziło się specyficzne brzmienie. Powstało wiele kultowych zespołów, których twórczość inspirowała i inspiruje po dziś dzień. 
Ludzie tworzący scenę tamtych lat spotkali się, by zagrać wspólny koncert na rzecz swojego przyjaciela, muzyka - Maćka Miernika.
Od lewej: Piotr Pawłowski (Made in Poland), Piotr Mizerny (1984, Wańka Wstańka&The Ludojades), Artur Hajdasz (Made in Poland, Homo Twist), Krzysztof Bara (Wańka Wstańka &The Ludojades), Zbigniew Działa (RSC), Roman Rzucidło (1984, Aurora), Jacek Pałys (Aurora)
Tym razem nie mam zdjęć z koncertu, bo kiedy tylko publiczność zaczęła zbierać się w klubie Pod Palmą, za kulisami rozpoczęła się ciężka praca. Zaprezentuję kilka zdjęć z prób, bo wtedy był jeszcze czas na bieganie z aparatem..

Na szczęście były też momenty, że mogłem po prostu wsłuchać się w muzykę płynącą ze sceny. A był to wyjątkowy koncert. Zagrały wielkie legendy - doskonali muzycy, ale przede wszystkim przyjaciele... przyjaciele Maćka Miernika. Nie było tam żadnej ściemy, czy ckliwych obrazków.
Za kulisami, także było bardzo ciekawie. Nie będę podawał szczegółów, napiszę jedynie, że panowała koleżeńska atmosfera, toczyły się długie dyskusje, było dużo śmiechu, alkoholu a przede wszystkim serdeczności. To było coś jak spotkanie klasowe po latach :)

Poniżej najważniejsze miejsce na każdym koncercie - reżyserka.
Ustawienie odpowiedniego dźwięku, to żmudna praca, wymagająca kilkugodzinnych przygotowań. Za kokpitem - Menek (RSC Studio).
A tu, scena z perspektywy perkusisty. Na scenie m.in. Piotr Wallach i Roman Rzucidło. Trwają próby dźwięku.
Organy Hammonda - Witkora Kucaja z RSC. Piękny instrument... niesamowite brzmienie!
Zdjęcia z próby RSC. Nie grali ze sobą (w tym składzie) od 30 lat - zupełnie nie było tego słychać.
W tajemnicy powiem, że energia z tego koncertu nie została w całości spożytkowana przez muzyków RSC. Czy to oznacza, że coś razem zrobią w takim składzie? Nie wiadomo, nie wiadomo...

Koncert w klubie Pod Palmą był rejestrowany i planowane jest wydanie płyty DVD z koncertu. Pod Palmą zagrali: KSU, Wańka Wstańka &The Ludojades, Jacek Bieleński, 1984, Maciej Maleńczuk, Aurora, Made in Poland, RSC.
Więcej informacji o Maćku Mierniku, znajdziecie na stronie www.helpmaciek.org
Koncert HELP MACIEK w Klubie Pod Palmą w Rzeszowie (WIDEO)

RSC - Kradniesz mi moją duszę


Maciek Maleńczuk - Ring of Fire


1984 - Biała Chorągiewka


Wańka Wstańka &The Ludojades - Gwiazdy ze stolicy

1 komentarz:

  1. Masz rację - to było przeżycie z gatunku zjazdu koleżeńskiego :DDDD


    Dzięki za to, że mogliśmy tam być, słuchać, bawić się, gadać, pić, ściskać się z niektórymi po długich latach itd. itp.

    Pzdr.


    PS. A dopiero z Twojej relacji wynika, że było tam kilku dawno doooobrze znanych Panów, których po prostu nie poznaliśmy.... ( a oni nas :DDDD)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Najczęściej czytane w tym tygodniu