menu

niedziela, 16 stycznia 2011

Rzeszów, czyli miasto w ruchomych i nieruchomych obrazach

Przy okazji zmiany layoutu bloga, dodałem nową kategorię - Rzeszów, bo to całkiem fajne miasto. I spróbuję od czasu do czasu Wam to udowodnić. Poniżej, Ratusz i Rynek w Rzeszowie.

Nie ma tak dobrze, żeby zielone drzewa w środku zimy na Rynku rosły... Ale skoro w styczniu mamy ulewy i jest +12, to pozwoliłem sobie wrzucić tu zdjęcie z lata. Poniżej film (nie mój) z Sylwestrowego pokazu laserów. Tak Rzeszów przywitał Nowy Rok.


A tu, Zamek Lubomirskich, kiedyś było tam więzienie, teraz jest sąd, a co tam będzie za jakiś czas? Może muzeum?
Widok Rzeszowa z 1762 roku, według planu Widemanna. Polecam ciekawą stronę - podkarpackie miasta na archiwalnych widokówkach

Rzeszowski Byt. Z zazdrością oglądałem wersję warszawską, wrocławską, katowicką, krakowską i trójmiejską.... aż, w końcu doczekałem się i naszej, rzeszowskiej odsłony.

Kultowe miejsce w Rzeszowie. Pomnik Wielkiej. Niektórym od wielu lat śni się taki przebieg wydarzeń... I jeszcze rzut oka na Neustadt, czyli osiedle Nowe Miasto.

O Rzeszowie często blipuję, na mtsz.blip.pl 

4 komentarze:

 1. Neuestadt bo mamy die Stadt ;)
  Bardzo mnie cieszy, że o rzeszówie będziesz opowiadać fotkami, bo faktycznie, miasto niczemu sobie. Nasz Maly Reischof, żeby już tak z niemiecka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. o Rzeszowie rzecz jasna, hehe

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamek super! (Nie tylko, ale najbardziej) Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. mi tu brakuje pierogarni :D wybieram się tam już pół roku!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Najczęściej czytane w tym tygodniu