menu

czwartek, 29 października 2009

Michael Jackson's This Is It

Kiedy w marcu 2009 roku Michael Jackson pojawił się w O2 Arena w Londynie, by oficjalnie ogłosić swój powrót na scenę, fani oszaleli. W ciągu trzech dni sprzedano ponad milion biletów, a radia częściej grały utwory Jacksona.

Nie milkły jednak głosy, że Jackson nie jest już w formie, że ma problemy z głosem i kondycją. Przepowiadano kompromitację. Spekulacje ucięła niespodziewana śmierć piosenkarza 25 czerwca 2009. Dokument „Michael Jackson’s This Is It” ma udowodnić, że król był w formie.

Zza kulis

„Michael Jackson’s This Is It” to kronika przygotowań do wielkiego show - serii koncertów w londyńskiej O2 Arena. Reżyserem jest Kenny Ortega, znany z takich muzyczno-filmowych produkcji jak „Hannah Montana” czy „High School Musical”.

Nagrania zza kulis miały pokazać Jacksona nie tylko jako piosenkarza i tancerza, ale przede wszystkim perfekcjonistę i wizjonera, który tworzy i udoskonala swój show. Film trudno jednak nazwać kroniką, bo zabrakło dokumentalnego podejścia.

Można odnieść wrażenie, że twórcy bardziej starali się pokazać jak mógłby wyglądać koncert Jacksona, gdyby do niego doszło, niż to co na prawdę towarzyszyło pracy nad tym spektaklem.

W filmie nie ma odzwierciedlenia faktów; o wielu rzeczach trzeba się domyślać. Zupełnie inaczej ogląda się pracę Jacksona z muzykami, kiedy ma się świadomość, że Michael nie znał nut. Obraz cierpi na brak komentarzy poza kilkoma wypowiedziami tancerzy i muzyków.

This is the moment, this is it


Mimo wszystko fani Jacksona powinni być usatysfakcjonowani. Film pokazuje, że pogłoski na temat złej kondycji muzyka były przesadzone. Jackson ciężko pracował, by się do tych koncertów przygotować. Śpiewał, tańczył, dopracowywał szczegóły, a rozmach i efekty specjalne użyte do tego show były na miarę króla popu.


Wersja z Nowin: Michael Jackson's This Is It - dziś premiera, www.nowiny24.pl

Michael Jackson's This Is It - Official Movie Trailer:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Najczęściej czytane w tym tygodniu